המראה העייף

ד"ר חגי בצר מסביר מהו המראה העייף? כיצד הוא נוצר במבוגרים וכיצד מטפלים בכך?

עייפה? לא, רק נראית ככה

המראה העייף נגרם גם בגיל צעיר בשל הידללות פדי השומן בשוקת הדמעות מתחת לעיניים. הפתרון? לשוב ולמלא את את שוקת הדמעות בפדי שומן. הטיפול הזה יחזיר לפנים את המראה הרענן ועשוי גם להעלים קמטוטים באזור העיניים ואלי גם כהויות באזור הזה.  

מכירות את המראה העייף? הוא נוצר אצל מבוגרים , אבל גם אצל צעירים ומה שגורם לו , הם נוזלים הנקווים בשוקת הדמעות, מתחת לעיניים. המראה העייף ממתקבל גם מחוסר שינה, מעייפות – אבל, בגיל מבוגר יותר, הוא נוצר גם כאשר אנחנו רעננים לגמרי.

מה גורם להיווצרות המראה העייף?

אז, כמו שאמרנו, הוא נוצר מהיקוות נוזלית בשוקת הדמעות מתחת לעיניים. וכיצד זה קורה? ובכן, בגיל צעיר יחסית, אפילו בגיל 25, מתחיל בפנינו תהליך הנקרא צניחת האזור המלארי. התרוקנות של פד השומן בשוקת הדמעות, והוא גורם ל"שבירה " של אזור ארובת העין. במקום המראה הרציף והמעוגל של ארובת העין, נוצרת שבירה כלפי מטה. לאזור הזה, שהתרוקן מפדי השומן, נכנסים עכשיו נוזלים שמקנים לארובת העין מראה נפול שיוצר את המראה העייף.

איך נטפל במראה העייף?

אם הגורם למראה הוא אכן ההידלדלות של פדי השומן, כי אז צריך למלא מחדש את שוקת הדמעות בשומן. כאשר השוקת שבה ומתמלאת בפדי שומן, ארובת העין חוזרת ומקבלת את המראה הקשתי הרציף והרעננות שבה לפנים.
אחת השאלות שאנחנו שבים ונשאלים היא, האם ההזרקה של חומר המילוי מתחת לעיניים גם תשפיע על הקמטוטים באזור הזה? האם ההתמתחות של העור תעלים גם את הקמטוטים?
ובכן, לא תמיד. לעתים קרובות זה קורה, כתוצאת לוואי של הטיפול במראה העייף, אבל לעתים הקמטוטים נותרים באזור העיניים.
ועוד בעיה שעשויה להיפתר בהזדמנות זו – הכהויות שנוצרו מתחת לעיניים בשל ההצללה שנגרמה מהידללות פדי השומן. וכמו הקמטוטים, גם הכהויות, עשויות להיעלם, אך אין וודאות שכך יקרה.
אז איך נדע למה לצפות? כפי שאנחנו שבים ואומרים – היוועצי ברופא שלך. יחד איתו תוכלי לדעת למה לצפות.

סרטונים נוספים בנושא:

הטיפ היומי של ד"ר חגי בצר

הטיפ היומי

14 Videos

תשאירי פרטים ואדאג שיחזרו אליך לפרטים

רוצה להתייעץ איתי?

לפרטים נוספים התקשרו

או השאירו פרטים

דילוג לתוכן