פילינג אספרסו

פילינג לייזר למניעת הידרדרות של מרקם העור

על פילינג בטח שמעת, פילינג גרגרים, פילינג כימי, פילינג לייזר ודומיהם, אבל האם שמעת על פילינג אספרסו? רמז: אין קשר לכוס קפה ריחני. סקרנית? היכנסי לגלות את כל הפרטים.

כולן כבר יודעות מה זה פילינג – החל מפילינג גרגרים שכל אחת יכולה לעשות בבית, דרך פילינג יותר אינטנסיבי שעושים עם חומצות או פילינג לייזר (קישור לכתבה רלבנטית), אבל מה זה פילינג אספרסו?

אז קודם כל, למה אתן צריכות פילינג?

העור שלנו ניזוק עם השנים, כתוצאה מנזקי גיל וסביבה (כמו שמש). ירידה הן של איכות והן של כמות החלבונים שמזינים את העור ואשר אחראיים על הגמישות והחיוניות שלו.
טיפולי הפילינג נכנסים לתמונה במצב הזה כשהם בעצם משפרים את מרקם העור באמצעות שתי פעולות חשובות: הראשונה, קילוף העור והשנייה עידוד של ייצור שכבה חדשה ובריאה. את הטיפול הזה כמובן שישלים אחד מטיפולי ההזנה כמו טיפול הערפד (PRP) ודומיו.

אז מה הסיפור של פילינג אספרסו?

תשמעו סיפור: נסעתי לכנס באיטליה בו הייתי אמור לדבר על פילינג לייזר. תוך כדי ההרצאה עוצר אותי שבדיעבד הבנתי שהוא הבעלים של אחת מרשתות האסתטיקה הגדולות באיטליה והוא העמיד בפני אתגר: לעשות טיפול פילינג שיימשך פחות מחמש דקות. עמדתי באתגר לשביעות רצונו ואז שאלתי אותו מה בעצם הייתה מטרת הניסוי. אותו אדם הסביר לי שבאיטליה יש מנהג לנשות המקום והוא לשתות אספרסו בהפסקת הצהריים ולנצל את הזמן לטיפול פילינג לייזר זריז שאחריו אפשר לחזור לעבודה ולהמשיך את היום כרגיל. באותה תקופה הייתי מנהל רפואי של רשת אסתטיקה גדולה בארץ וזה נתן לי רעיון, להביא את הטיפול לארץ.

איך עובד הטיפול?

פילינג אספרסו הוא למעשה פילינג לייזר בעומק בינוני שתפקידו לחדש את פני שטח העור ולעודד צמיחה. ההבדל בין פילינג אספרסו לפילינג לייזר רגיל הוא בעוצמה ובאגרסיביות של הטיפול. בהתאמה מדובר בטיפול מאוד קצר ואגב גם עלות הטיפול נמוכה יותר. המטרה המרכזית של הטיפול היא לא לתקן פגמים משמעותיים אלא יותר לשמר את המצב הטוב שכרגע קיים. אני מדמה את הטיפול לאישה רזה שהולכת לחדר כושר. היא איננה צריכה להוריד משקל אבל היא רוצה לשמור על המשקל הקיים ולחטב את הגוף. כך גם בפילינג אספרסו: העור נראה מצוין, צעיר והטיפול ישמור עליו כך לאורך זמן. הטיפול משתלב נהדר בשגרת הטיפוח שלך, עם הקרמים שאת משתמשת בהם והוא נותן בוסט למרקם העור.
לכן, אני חייב להיות כנה ולהבהיר שאם העור שלך כבר במצב הידרדרות דרמטי – פילינג אספרסו לא יתאים לך ואת צריכה פילינג בינוני.
הטיפול עצמו הוא טיפול שיעודד את הצמיחה ואת תראי תוצאה מיידית אבל הערך שלו הוא בעיקר בטווח הארוך – מניעת הידרדרות מצב העור ושימור מצב העור הצעיר והבריא לאורך זמן. את התוצאה של הטיפול את תראי חודש לאחר הטיפול ואת תמשיכי לראות את התוצאות חודשים רבים גם לאחר מכן.

משך הטיפול: פחות משש דקות. זמן ההחלמה קצר, כמעט ללא תוצאות לוואי, ניתן לחזור לשגרה כמעט מיידית. מומלץ לעשות סדרה של 3 טיפולים עם מרווח של חודש בין טיפול לטיפול, לפעמים, כשמצב העור ממש טוב, אפשר לרווח עוד יותר בין הטיפולים. לאחר מכן ניתן לשמר את התוצאות בטיפול בודד אחת לחצי שנה או אפילו שנה.

לסיכום, השימור הוא לב העניין כי שימור קל לאין ערוך מאשר שיפור. כלומר, אם תשמרי על העור שלך באמצעים שונים, למשל תצליחי למנוע את התפתחות הקמטים העמוקים – תצליחי להימנע בעתיד מטיפולים מורכבים עם החלמה קשה. אני ממליץ בחום להתייעץ עם הקוסמטיקאית ועם הרופא שלך כשהעור במצב טוב לחשוב על השימור, לחשוב על העתיד.
את יותר ממוזמנת לספר לי מה העמדה שלך בנושא, איך את שומרת על העור שלך?

סרטונים נוספים בנושא:

הטיפ היומי של ד"ר חגי בצר

הטיפ היומי

14 Videos

תשאירי פרטים ואדאג שיחזרו אליך לפרטים

רוצה להתייעץ איתי?

לפרטים נוספים התקשרו

או השאירו פרטים

דילוג לתוכן